Działanie kwasów na skórę

Eksfoliacja kwasami daje naszej skórze wiele korzyści. Jednak działanie kwasów na skórę prowadzi również do zaburzenia ochronnej warstwy naskórka, która odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Efektem ubocznym jest duże przesuszenie, ściągnięcie, łuszczenie oraz nierzadko również podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

Większość z tych dolegliwości możemy znacznie zredukować, stosując równocześnie produkty silnie regenerujące i uzupełniające poziom nawilżenia.  Równie ważne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, gdyż to ona ochroni naszą „nową“ skórę przed ponownym fotostarzeniem.

Chcąc ułatwić wybór kuracji odpowiedniej dla danego typu cery  stworzyliśmy dla Was „ściągę” .:)

Skóra mieszana, tłusta, problematyczna

Ten rodzaj skóry jest najbardziej odporny na podrażnienie wywołane działaniem kwasów. Najwolniej się przesusza oraz wytrzyma wyższe stężenia. Głównym problemem skóry problematycznej i tłustej są występujące zanieczyszczenia, wypryski oraz zaskórniki, których trudno się pozbyć tradycyjną pielęgnacją.

Posiadając skórę tłustą i trądzikową, powinniśmy postawić przede wszystkim na kwas glikolowy.

Skóra sucha, wrażliwa

Ten typ cery jest szczególnie trudny jeśli chodzi o kuracje złuszczające, gdyż najłatwiej ulega przesuszeniom i podrażnieniom. Odpowiednie do tego celu będą jednak produkty, które mają mniejszą moc drażniącą niż inne kwasy np. z kwasem migdałowym lub inna forma złuszczania mechanicznego a mianowicie peeling kawitacyjny z maską algową.Skóra po zastosowaniu będzie nie tylko wygładzona i oczyszczona, lecz również łatwiej będzie można podnieść poziom nawilżenia.

Skóra z przebarwieniami

Jednym z najskuteczniejszych sposobów w walce z przebarwieniami jest złuszczanie, które powoduje usuwanie barwnika i w efekcie rozjaśnienie plam pigmentacyjnych. Do tego celu warto wybierać wyższe stężenia kwasów w połączeniu z innymi składnikami rozjaśniającymi, takimi jak witamina C.

Skóra dojrzała

Najlepszym przyjacielem skóry dojrzałej jest kwas glikolowy, który odpowiednio zastosowany zniweluje oznaki starzenia: zmarszczki, utratę jędrności, nierównomierny koloryt, zwiotczenia, utratę blasku. Stymuluje on skórę właściwą do odnowy oraz produkcji kolagenu i elastyny.

Kuracje złuszczające powinny stanowić jedność wraz z regeneracją oraz ochroną przeciwsłoneczną, gdyż tylko taka pielęgnacja pozwoli na bezpieczne uzyskanie oczekiwanych efektów.

Przypominamy również, że filtry przeciwsłoneczne warto stosować nie tylko podczas eksfoliacji, ale cały rok.

Podziel się z najbliższymi!

O AUTORZE

mgr Elżbieta Jurkojć

Terapeuta Spa, dyplomowany masażysta z ponad 10 letnim stażem.Członek World Massage Federation. Specjalizuje się w kosmetyce holistycznej i naturalnych terapiach twarzy i ciała. Autorka licznych publikacji w czasopismach branży Beauty. Właściciel "Holistic Day Spa" w Myślenicach.

ZAPRASZAMY