Jak działa sauna karbonowa?

Seans w saunie karbonowej ma zbawienny wpływ na ciało. Zapewnia detoks, zmniejsza obwody ciała. Zabieg jest całkowicie bezpieczny nawet dla osób z kruchością naczyń krwionośnych.

Korzystanie z sauny karbonowej wspomaga odchudzanie. Podczerwień stymuluje produkcję kolagenu, odpowiadającego w naszym organizmie za piękną i jędrną skórę. Otwiera pory oraz przyśpiesza krążenie krwi i metabolizm. Skóra zyskuje zdrowy koloryt, staje się gładka i aksamitna. Ciepło FIR powoduje, że związki trujące uwalniane są z komórek a związki trujące opuszczą ciało wraz z potem. Podczas gdy Ty relaksujesz się w saunie, twój organizm ciężko pracuje –
40 minutowa sesja wytwarza taką samą ilość potu jak 10 km bieg.

FIR posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia. Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii. Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn oraz likwiduje cellulit.

Jak wygląda zabieg?

Przed samym zabiegiem zalecamy wypicie wcześniej przygotowanej przez personel szklanki wody. Sauna przypomina kołdrę, którą zawijamy całe ciało.Twarz i głowa zostaje poza obszarem sauny – co w przypadku cery problematycznej jest dużym plusem. Seans w saunie trwa 45 minut.

Jak przygotować się do zabiegu?

Należy przynieść na przebranie długie getry lub spodnie dresowe  koszulkę z długim rękawem oraz skarpety.

Ważne aby żadne z wyżej wymienionych ubrań nie posiadało metalowych elementów.

Przed zabiegiem należy również ściągnąć biżuterię – łańcuszki, pierścionki, zegarki.

Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnych pakietów 3,6 lub 9 sesji w saunie karbonowej.

Podziel się z najbliższymi!

O AUTORZE

mgr Elżbieta Jurkojć

Terapeuta Spa, dyplomowany masażysta z ponad 10 letnim stażem.Członek World Massage Federation. Specjalizuje się w kosmetyce holistycznej i naturalnych terapiach twarzy i ciała. Autorka licznych publikacji w czasopismach branży Beauty. Właściciel "Holistic Day Spa" w Myślenicach.

ZAPRASZAMY